KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7908225
nr 790 8225
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Maurice Blanchard (1903-1969), 1952, Paris, signerad. motivets mått: 24x33
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
3.600 kr
måndag 12 november 2012
kl 18:52:35
3.000 kr
1.600 kr
2.800 kr
3.400 kr
3.400 kr
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard